Artykuły na temat pomocy psychologicznej przez Internet
E-psychoterapia – autor: Nancy White, tłumaczenie: Paulina Chocholska
„Coraz więcej terapeutów i osób świadczących pomoc psychologiczną oferuje możliwość konsultacji poprzez Internet, przeważnie przy pomocy wymiany emaili, ale także przy zastosowaniu komunikatorów dostępnych z odpowiednio zabezpieczonych stron internetowych.
E-terapeuci wskazują na korzyści płynące z tego, że sesje mogą odbywać się w dowolnym miejscu i czasie oraz przy zachowaniu dużej intymności. Zdaniem e-terapeutów, klienci na piśmie wyrażają swoje problemy w bardziej zorganizowany sposób, niż gdyby o nich opowiadali ustnie.”
Młodsza siostra psychoterapii – nie mniej uzdolniona – autor: Małgorzata Osipczuk
„Czytając te nieliczne strony WWW w polskim Internecie na temat możliwości psychoterapii poprzez Internet zaskoczona jestem przede wszystkim tym, że zdecydowana większość z nich oscyluje wokół tematu różnicy między terapią online a terapią w tzw. „realu”. Głównym podnoszonym argumentem jest brak niewerbalnych aspektów komunikacji w spotkaniu internetowym. I tak większość tych tekstów robi wrażenie, że broni tezy o ograniczoności pomocy psychologicznej online w porównaniem z tradycyjnym <gabinetowym> modelem.”
Być rodzicem – autor: Alicja Strzelecka-Lemiech
„Możliwość bycia mamą lub tatą to wielki dar, ale i wielka odpowiedzialność i ogromne zmiany w naszym życiu. Kobiety w czasie ciąży nierzadko przeżywają różne rozterki i obawy, nie zawsze mają wystarczające wsparcie ze strony bliskich osób. Zdarza się, że przeżywają silny lęk przed porodem, a po przyjściu dziecka na świat odczuwają smutek, irytację, brak satysfakcji z życia.”