Wybierz terapeutę

Paulina Chocholska

Paulina Chocholska

wybieram

Jako psycholog i psychoterapeuta pracuję z przekonaniem, że każdy z nas potrafi kreować swoje własne życie w satysfakcjonujący nas sposób. Czasem jednak trudno nam się na to odważyć. Moim zadaniem jest właśnie dać Ci tę odwagę.

Moją rolą, jako psychoterapeuty, jest zatem wspieranie Cię w ciągłym procesie rozwoju i  pomaganie Ci w odnajdywaniu swoich potrzeb i ich sensu oraz w poszerzaniu świadomości samego siebie.

Jestem magistrem psychologii (Uniwersytet Wrocławski), członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu oraz członkiem ISMHO —  International Society for Mental Health Online. Ukończyłam w 2016 roku podyplomowe studia z dietetyki "Żywienie kliniczne człowieka w zdrowiu i chorobie" organizowane przez Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński. Od 2002 roku nieprzerwanie kształcę się w nurcie psychologii procesu. Współpracuję z Instytutem Zdrowia Psychicznego SANA we Wrocławiu i zespołem lekarzy psychiatrów i neurologów.

 

Świadczę pomoc psychologiczną przez internet, piszę artykuły, prowadzę warsztaty oraz szkolenia i psychoterapię.

Interesuję się snami i ich rolą w rozwoju osobistym, odmiennymi stanami świadomości (zwłaszcza stanem śpiączki) oraz trudnościami w relacjach międzyludzkich. Pracuję również z osobami uzależnionymi (substancje, uzależnienia behawioralne, internetowe itp.) Ostatnio wiele uwagi poświęcam zagadnieniu określanemu jako "uzależnienie od Internetu" (jestem współautorką książki "Uzależnienie od komputera i internetu u dzieci i młodzieży"). Mieszkam i pracuję we Wrocławiu oraz przez internet. W swoim prywatnym gabinecie prowadzę terapię indywidualną dorosłych, terapię par, warsztaty rozwoju osobistego. Pracuję z osobami, które doświadczyły przemocy fiycznej, psychicznej i emocjonalnej. W razie potrzeby współpracuję również z kilkoma psychiatrami.

Dodatkowe informacje:

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Lubię jeździć na nartach, podróżować i gotować. 

tel. +48 692 299 884

Więcej informacji na temat Pauliny Chocholskiej

 

Alicja Strzelecka-Lemiech

Alicja Strzelecka-Lemiech

wybieram

Psychoterapia jest dla mnie towarzyszeniem w poszukiwaniu indywidualnej drogi, własnych odpowiedzi, pomocą w przejęciu odpowiedzialności za własne życie. Jako terapeuta staram się wspierać moich klientów w zwiększaniu świadomości samego siebie, w tym swojego ciała, własnych uczuć i potrzeb.

Jestem doktorem psychologii, psychoterapeutą. Ukończyłam szkolenie z Psychologii Zorientowanej na Proces oraz Psychoterapii Gestalt. Piszę artykuły (tematy: płeć, relacje, przemoc), jestem członkiem stowarzyszenia Artystyka (stowarzyszenie na rzecz sztuki życia).

Jestem zatrudniona w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, współpracuję ze Szkołą Świadomego Macierzyństwa oraz poradnią rodzinną Syntonia. Prowadzę szkolenia oraz warsztaty psychologiczne i rozwojowe, a także terapię i interwencję kryzysową dla dorosłych. Pomagam osobom w trudnych sytuacjach życiowych, takich jak przemoc czy kryzys związku, a także osobom cierpiącym z powodu niskiego poczucia własnej wartości, obniżonego nastroju, zaburzeń tożsamości płciowej, zaburzeń psychosomatycznych, objawów nerwicowych itp. Interesuję się tematyką płci, orientacji seksualnej, rodzicielstwa, relacji międzyludzkich, przygotowaniem do ciąży i porodu, a także rozwojem osobistym i duchowym. Jestem mężatką, mam syna i córkę. Mieszkam we Wrocławiu, prowadzę zajęcia z tańca orientalnego, między innymi dla kobiet w ciąży.

tel. +48 502 590 402

Więcej informacji na temat Alicji Strzeleckiej-Lemiech

 

Marta Kownacka

Marta Kownacka

wybieram

 Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu i studentka II fazy podyplomowego Studium Psychologii Procesu. 

 
Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Pracuje w Gdańsku w gabinecie stacjonarnym oraz przez internet.
 
Bliskie jej są różnego rodzaju trudności, z jakimi zmagają się dzieci w wieku szkolnym, takie jak trudności w uczeniu się, nieśmiałość, niskie poczucie własnej wartości, impulsywność, uzależnienia, także od nowych technologii (telefonów, mediów społecznościowych, Internetu, gier), perfekcjonizm, czy kryzys okresu dojrzewania. 
 
Osobom dorosłym pomaga w trudnościach związanych z:
 
niską samooceną, 
brakiem satysfakcji z życia, 
obniżonym nastrojem, 
lękiem, 
depresją,  
sytuacją kryzysową,
żałobą,
problemami w pracy,
relacjami z innymi ludźmi,
życiem w związku.
W pracy stosuje metody pochodzące z różnych nurtów psychoterapii, głównie psychologii zorientowanej na proces, ale również terapii poznawczo-behawioralnej, terapii opartej o współdziałanie, dramy, bajkoterapii. Do klienta podchodzi holistycznie, więc w swojej pracy bierze pod uwagę nie tylko aspekty psychologiczne, ale również inne, takie jak np. tryb życia czy dieta. 
 
Prywatnie mama dwóch dorosłych już synów, jeździ rowerem i motocyklem, robi na drutach.

Kontakt:

email: marta.kownacka.psycholog@gmail.com
tel. 664-828-224