O zespole

Serwis ePsychoterapia powstał z inicjatywy osób zajmujących się zawodowo pomocą psychologiczną i psychoterapią w formie tradycyjnej (w gabinecie) oraz za pośrednictwem Internetu.

Posiadamy solidne doświadczenie w pomocy psychologicznej udzielanej przez Internet – zajmujemy się nią już od 2004 roku. Powstanie niniejszego serwisu ePsychoterapia.pl to efekt długoletniej współpracy z portalem Psychotekst.pl

Szczegółowe informacje na temat każdego członka zespołu poradni ePsychoterapia.pl znajdują się w dziale Wybierz terapeutę.

Doświadczenia zespołu

Najpierw jako wolontariusze, a następnie jako uczestnicy projektów realizowanych przy wsparciu Urzędu Miasta Wrocławia oraz funduszy UE, zdobyliśmy unikalne w Polsce doświadczenia. Ponadto stale wymieniamy się wiedzą i doświadczeniami z kolegami z krajów anglojęzycznych (i nie tylko), gdzie tzw. e-terapia jest bardzo prężnie rozwijającą się gałęzią pomocy terapeutycznej.

Jako indywidualni psychoterapeuci działaliśmy na rzecz Stowarzyszenia INTRO, które przy pomocy portalu Psychotekst.pl jako pierwsze wprowadziło do Polski pomoc psychologiczną online prowadzoną w czasie rzeczywistym (czat). Ten pionierskie działania są dla nas doświadczeniem zawodowym, którego nie sposób przecenić.

Doświadczenia zawodowe zdobywaliśmy również pracując w placówkach publicznej i niepublicznej służby zdrowia – szpitalach psychiatrycznych, poradniach terapii uzależnień oraz we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Mamy unikalne doświadczenia w prowadzeniu grup czatowych, które swoją formułą przypominają tradycyjnie prowadzone grupy terapeutyczne.  

Jak pracujemy

Elastycznie łączymy w naszych praktykach prywatnych psychoterapię polegającą na osobistych spotkaniach z klientami z e-terapią, czyli sesjami internetowymi (np. gdy klient ma trudność z dotarciem na sesję w gabinecie).

Pracę w ramach naszych prywatnych praktyk stale superwizujemy w ośrodkach zgodnych z nurtami psychoterapeutycznymi, w jakich pracujemy. Ponadto, terapeutyczna praktyka internetowa jest superwizowana w naszym zespole ePsychoterapia.pl. (Więcej informacji na temat tego czym jest superwizja).

Ponieważ polskie prawo oraz kodeksy etyczne, mające zastosowanie w psychoterapii, nie regulują dokładnie kwestii związanych z e-terapią, zdecydowaliśmy się kierować w naszej pracy doświadczeniami zachodnich kolegów. Najważniejszym źródłem wiedzy w tym zakresie jest dla nas ISMHO (International Society for Mental Health Online) — organizacja skupiająca psychoterapeutów, psychologów i terapeutów zajmujących się wszelkimi formami pomocy terapeutycznej online (nasze zasady etyczne).

 

Osoby pracujące w serwisie ePsychoterapia.pl prowadzą stale praktykę prywatną w tradycyjnych gabinetach, więc gdy uznasz, że chcesz skorzystać z możliwości osobistej wizyty, serdecznie do tego zachęcamy. Nasze gabinety znajdują się we Wrocławiu. Aby umówić się na osobiste spotkanie, wystarczy skontaktować się z administracją serwisu.