Artykuły

Artykuły na temat pomocy psychologicznej przez Internet


 

"W przygotowaniu." Przeczytaj cały artykuł.

"Coraz więcej terapeutów i osób świadczących pomoc psychologiczną oferuje możliwość konsultacji poprzez Internet, przeważnie przy pomocy wymiany emaili, ale także przy zastosowaniu komunikatorów dostępnych z odpowiednio zabezpieczonych stron internetowych.

E-terapeuci wskazują na korzyści płynące z tego, że sesje mogą odbywać się w dowolnym miejscu i czasie oraz przy zachowaniu dużej intymności. Zdaniem e-terapeutów, klienci na piśmie wyrażają swoje problemy w bardziej zorganizowany sposób, niż gdyby o nich opowiadali ustnie." Przeczytaj cały artykuł.

"Czytając te nieliczne strony WWW w polskim Internecie na temat możliwości psychoterapii poprzez Internet zaskoczona jestem przede wszystkim tym, że zdecydowana większość z nich oscyluje wokół tematu różnicy między terapią online a terapią w tzw. „realu”. Głównym podnoszonym argumentem jest brak niewerbalnych aspektów komunikacji w spotkaniu internetowym. I tak większość tych tekstów robi wrażenie, że broni tezy o ograniczoności pomocy psychologicznej online w porównaniem z tradycyjnym „gabinetowym” modelem." Przeczytaj cały artykuł.

"Możliwość bycia mamą lub tatą to wielki dar, ale i wielka odpowiedzialność i ogromne zmiany w naszym życiu. Kobiety w czasie ciąży nierzadko przeżywają różne rozterki i obawy, nie zawsze mają wystarczające wsparcie ze strony bliskich osób. Zdarza się, że przeżywają silny lęk przed porodem, a po przyjściu dziecka na świat odczuwają smutek, irytację, brak satysfakcji z życia." Przeczytaj cały artykuł.

 

Jeżeli jesteś autorem artykułu poruszającego tematykę pomocy psychologicznej online lub terapii przez Internet, prowadzisz w tym zakresie badania albo zajmujesz się tą tematyką w jeszcze inny sposób i chciałbyś (chciałabyś) nawiązać współpracę, skontaktuj się z nami.